Pannónia Napok 2017

Pannónia Napok – Honfoglaló vetélkedő

2017. április 3-án hétfőn került megrendezésre a Pannónia Napok keretein belül a Honfoglaló bajnokság és sakk szimultán verseny. A rendezvény meghívott vendége volt Dóczy Károly nyugalmazott igazgató-igazgatóhelyettes úr, aki sakk szimultánt játszott a vállalkozó szellemű diákokkal és pedagógusokkal.
A Honfoglaló bajnokság győztese lett a Holczimer Dzsenifer, Szabó Dorina fémjelezte csapat!

honfoglalo 2017

Gratulálunk mindenkinek és köszönjük a részvételt!

Diák-Tanár Asztalitenisz Verseny

Kollégiumunkban már hagyománnyá vált, hogy a Pannónia Napok keretében a diákok asztalitenisz sportágban megmérkőznek a tanárokkal.

A rendezvényt Darmó Szabolcs intézményvezető úr nyitotta meg. A versenyzőknek sportszerű, küzdelmes mérkőzéseket, a szurkolóknak jó szurkolást kívánt.

A sorsoláson a 8 tanuló (4 leány és 4 fiú) a tanári csapatból (4 nő és 4 férfi) húzott magának ellenfelet, így alakult ki a a 8 egyéni mérkőzés párosítása.

Az egyéni mérkőzések nagyon izgalmasan alakultak, 3 szettet kellett nyerni a győzelemhez. az egyéni mérkőzések után a tanári csapat 5:3 (15:10 szettarányban) arányban vezetett.

A párosok előtti szünetben a diákok nagyon fogadkoztak, hogy megszerzik a győzelmet, ezért még nagyobb lelkesedéssel folytatták a páros mérkőzéseket.
A három páros mérkőzés (női, férfi és vegyes) is nagyon szoros és izgalmas szetteket hozott, végül a tanárok megnyerték a páros mérkőzéseket is.

Összesítésben a tanári csapat 7:4-re, 22-15-ös szettaránnyal megnyerte a 2017. évi Diák-Tanár Asztalitenisz Versenyt.

A díjkiosztón Lengyel Emese intézményvezető-helyettes asszony gratulált a résztvevőknek, majd átadta az érmeket és az okleveleket.

Az eredményhirdetés után még sokáig ping-pongoztunk és beszélgettünk.